NE ÜRETELİM? ETKİNLİKLERİ VE PROJE YARIŞMASI 
SIKÇA SORULAN SORULAR

1) Yeni bir proje üretip, fikrimizi paylaşacağımız yarışmanızda patent hakkı konusunda açıklama yapar mısınız? 

Yarışmaya katılacağınız proje fikrinizin patent hakkı size aittir ve bu konuda Ne Uretelim Duzenleme Komitesi bir hak talebinde bulunamaz. Ancak yarışmamıza katılan tüm proje fikirlerinin özetleri bizim hazırlayacağımız NE ÜRETELİM ÖZET KİTAPÇIĞI' nda yayınlanacaktır. 

 
2) Hazırlanan projenin içeriğinde herhangi bir sınırlama veya konu şartı var mı?
 
Proje konusu ile ilgili herhangi bir sınırlama yok. Yarışmaya katılım şartımız sadece Projenizin ürün, yöntem yada süreç yeniliği getiriyor olmasıdır. 

 
3) Düzenlemiş olduğunuz yarışma sadece bir proje yarışması mı? Yoksa prototip sunmak gerekli midir? 
 
Yarışmamız bir proje fikir yarışmasıdır. Prototip sunmak gibi bir zorunluluğumuz yok, ancak prototipi olan projelelerin jüri üzerindeki pozitif etkisi göz onunda bulundurmalıdır.

 
4) Şu an bir proje fikrimiz var, aynı zamanda bu proje fikrini başka yarışmalarda da sunmak istiyoruz. ya da kendi adımıza hayata geçirmek. projemizi size sunduktan sonra bir sorun olur mu?
 
Yarışmamıza katılacağınız proje konusu ile daha önce herhangi  bir yarışmada ödül almadıysanız bizim yarışmamıza katılabilirsiniz. Yarışmamıza gönderdiğiniz proje ismi bizim hazırlayacağımız özet kitapçığında yayınlanacaktır. 

 
5) Sadece başvuruyu online olarak mı yapmalıyız? Proje çıktılarını kargo teslimatı mı istiyorsunuz?
 
Başvurunuzu online olarak yapıyorsunuz ve bu aşamada sadece özet gönderimi yapacaksınız. 
Proje raporlarınızı pdf formatında 10 Temmuz 2016 tarihine kadar info@neuretelim.com adresimize mail ile göndermeniz gerekmektedir. Bize ulaşan proje raporları sonrasında size teyit maili gönderilecektir. 

 
6) Yarışmayı tarihinin değiştirilmesi olasılığı var mıdır? Diğer bir yandan yarışmada derece yapmamız durumunda takip edilecek süreç nedir?
 
Yarışma tarihinin değiştirilmesi ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Yarışmamız planlandığı gibi 25 Ağustos 2016 tarihinde yapılacaktır.
Yarışma günü projenizi, hazırlayacağınız posterin başında anlatmanız istenmektedir. Asıl inceleme hazırlayacağınız proje raporunuz üzerinden yapılacaktır ama poster sunumu da jürinin aklında kalan soruları sorabilmesi için bir fırsat yaratacaktır. Bu sebeple sizin yada grubunuzdan bir başka kişi ile burada projenizi anlatmanız sizin yararınıza olacaktır. Kazanan öğrencilere ödüller birkaç gün içinde hesaplarına yatırılacaktır. 

 
7) Ben şu an yurtdışında yüksek lisans eğitimi almaktayım, bu yarışmaya başvuru yapabilir miyim? 
 
Yarışmamız, Türkiye'deki tüm üniversitelerin katılımına açıktır ancak yurtdışındaki üniversitelerden katılımcı alamıyoruz. 2015 yada 2016 yıllarında Türkiye'deki bir üniversiteden mezunsanız lisans projesi olarak sizi kabul edebiliriz ama, lisansüstü başvurunuzu, eğitiminizi yurt dışında alıyor olduğunuz için kabul edemiyoruz. 
 
BAŞVURULARIMIZ KAPANMIŞTIR,
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ
YARISMACILARIMIZIN DİKKATİNE!
(Duyurumuz için lütfen tıklayınız)
ÖDÜLLER
Lisans Öğrencileri:
Birincilik Ödülü : 5000 TL
İkincilik Ödülü  : 3000 TL
Üçüncülük Ödülü : 2000 TL
Lisansüstü Öğrencileri:
Cevdet İnci Başarı Ödülü: 5000 TL
Teknopark İzmir Girişimcilik Özel Ödülü
Yarışmamıza katılan tüm projeler içinden seçilen bir projeye Teknopark İzmir İnovasyon Merkezinde şirketleşme sürecinde ücretsiz ofis alanı, eğitim, danışmanlık ve mentörlük desteği sağlanacaktır.
İletişim: Uzman Didem BERKÜN
Adres : İYTE Kimya Mühendisliği Bölümü Oda No:143 Gülbahçe Köyü, Urla 35430 İZMİR
Tel: 0232 750 66 03 Fax: 0232 750 66 45 E-mail: info@neuretelim.com